Prezydent Biden Freezes FinCEN’a Kontrowersyjna

Prezydent Biden Freezes FinCEN’a Kontrowersyjna propozycja portfela kryptońskiego

Prezydent Biden zamroził wszystkie nowe lub oczekujące na rozpatrzenie procesy regulacyjne, w tym proponowaną przez FinCEN zasadę dotyczącą portfela.

Prezydent Joe Biden zamroził wszystkie nowe lub oczekujące na przyjęcie zasady wprowadzone w trakcie administracji Trump. Obejmuje to kontrowersyjną propozycję FinCEN dotyczącą kryptoportażu.
Biden Hits Pause

46. prezydent Stanów Zjednoczonych, Joe Biden, podjął decyzję o zamrożeniu wszystkich nowych i oczekujących na przyjęcie zasad w dniu swojej inauguracji. Zaproponowana Bitcoin Evolution przez FinCEN zasada dotycząca portfela, wprowadzona przez byłego sekretarza skarbu, Stevena Mnuchina, jest również przedmiotem tego nowego orzeczenia.

Proponowana przez FinCEN zasada wyeliminowałaby anonimowość użytkowników, ponieważ scentralizowane giełdy musiałyby zgłaszać do FinCEN wszelkie transakcje o wartości przekraczającej 10 000 dolarów (w ciągu 24 godzin). Byliby oni również zobowiązani do prowadzenia ewidencji wypłat powyżej 3 000 dolarów.

Społeczność szybko zareagowała na zaproponowaną przez FinCEN zasadę dotyczącą portfela, gdy została ona po raz pierwszy ujawniona publicznie.

W dniu 22 grudnia 2020 roku Coinbase zwrócił się do FinCEN z prośbą o rozszerzenie tej zasady. Do 7 stycznia 2021 roku FinCEN otrzymał ponad 65.000 komentarzy, w tym listy otwarte od wiodących firm z branży. W dniu 14 stycznia 2021 r. FinCEN podjął decyzję o przedłużeniu terminu na zgłaszanie uwag o 15 dni.

Również nadchodząca administracja Biden wydaje się być antykryzysowa

Prezydent Biden mianował Janet Yellen na nowego sekretarza skarbu. Wyraziła jednak swoje negatywne spojrzenie na kryptońskie waluty, mówiąc, że „są one wykorzystywane przynajmniej w sensie [transakcyjnym] głównie do nielegalnych finansów“.

Z raportu firmy analitycznej Blockchain Chainalysis wynika jednak, że aktywność przestępcza na wszystkich walutach kryptograficznych spadła z 2,1% w 2019 roku do 0,34% w 2020 roku.

W trakcie przechodzenia od „Trąba“ do „Bidena“ zgłoszono m.in. ten konkretny przypadek.